Zaproszenie do współpracy
Jeśli nieobca Ci jest dydaktyka, jeśli lubisz uczyć się oraz innych,
jeśli utożsamiasz się z naszą misją, jeśli chciałbyś prowadzić zajęcia w naszym ośrodku to zapraszamy do współpracy!
Wypełnij formularz a my skontaktujemy się z Tobą.
Zapraszamy!
Weronika Nawara - magister pielęgniarstwa. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pielęgniarka od początku swojej kariery zawodowej związana z Oddziałem Intensywnej Terapii. Ukończyła liczne kursy, m.in. kurs Leczenia Ran, kurs kwalifikacyjnym Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki Medycznej. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z tejże dziedziny. Od początku studiów związana ze Stowarzyszeniem ,,Apetyt na Życie”. Pasjonatka tematyki żywienia klinicznego. Prowadząca kursy z zakresu pielęgnacji osób starszych. Autorka bloga ,,W czepku urodzona” oraz książki ,,W czepku
urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy”. W 2019 roku odznaczona tytułem Superbohaterki roku 2019 Wysokich Obcasów, za solidaryzowanie środowiska pielęgniarskiego oraz obalanie stereotypów. W pracy charakteryzująca się uporem, cierpliwością oraz dokładnością. W życiu codziennym pasjonatka śpiewu i literatury faktu.
dr n. med. i n. o zdr. Anna Włodarska - magister pielęgniarstwa i
pedagogiki, specjalista pielęgniarstwa rodzinnego. Doświadczenie zawodowe
zdobyła pracując w Klinicznym Oddziale Pediatrycznym oraz w poradniach
podstawowej opieki zdrowotnej. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia
Pielęgniarek Pediatrycznych oraz Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran.
W trakcie swojej pracy zawodowej stale rozszerza kompetencje zawodowe,
uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach oraz kursach specjalistycznych z
dziedziny pielęgniarstwa, uzyskując nowe uprawnienia pielęgniarskie. Autorka
kilkunastu publikacji naukowych. Główne zainteresowania
związane są przede wszystkim z szeroko pojętą dziedziną medycyny rodzinnej, ze
szczególnym uwzględnieniem: rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego
dziecka, zaburzeń oddychania w czasie snu, praw dziecka w szpitalu. W życiu prywatnym jest
żoną i mamą trójki wspaniałych dzieci. Jej pasją są podróże, gry planszowe oraz
pieczenie ciast.
Magister pielęgniarstwa (2019r) i pedagogiki (2013r), specjalista pielęgniarstwa zachowawczego (2018r). Ukończyłam kursy i szkolenia z różnych dziedzin pielęgniarstwa min. spirometrii, ordynowanie i wypisywanie recept, edukator w cukrzycy, GCP. Nabytą wiedzę wykorzystuję w codziennej pracy a także prowadząc zajęcia ze studentami, pacjentami w edukacji zdrowotnej. Nauka to moja pasja, jestem zwolennikiem ciągłego kształcenia, które wpisane w zawód pielęgniarki nie jest tylko obowiązkiem ale powinnością wynikającą z odpowiedzialności zawodowej. Na co dzień interesuje się problemami współczesnego pielęgniarstwa, szczególnie w zakresie POZ i specjalistyki na poziomie AOS. Ambulatoryjnie opiekuję się pacjentami Optima Medycyna SA oraz w warunkach domowych z Poradni Żywieniowej Nutrimed.
Agnieszka Krawczyk-Sarna
Magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa opieki paliatywnej i pielęgniarstwa geriatrycznego. Absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania w służbie zdrowia i prawa w ochronie zdrowia.
Kierownik i wykładowca specjalizacji, kursów kwalifikacyjnych i specjalistycznych z dziedziny pielęgniarstwa opieki paliatywnej, leczenia bólu i żywienia dojelitowego i pozajelitowego dla pielęgniarek. Prelegent na konferencjach i warsztatach z zakresu opieki paliatywnej, regulacji prawnych zawodu pielęgniarki i odpowiedzialności zawodowej pielęgniarki i położnej oraz transkulturowości w pielęgniarstwie.
Ukończyła kursy i szkolenia z różnych dziedzin pielęgniarstwa min. ordynowanie i wypisywanie recept ,leczenia ran, pielęgniarstwa długoterminowego, wykonywania i interpretacji zapisu EKG, resuscytacji krążeniowo-oddechowej itp.
Opiekun stażu specjalizacji, kursów i praktyk studentów pielęgniarstwa. Członek i skarbnik Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej.
Członek Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej ,,Nadzieja’’.
Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując wolontaryjnie i zawodowo z chorymi objętymi opieką paliatywną. Obecnie pracuje zawodowo w oddziale opieki paliatywnej i w hospicjum domowym.
Zdobyła I miejsce w województwie w Konkursie ,,Pielęgniarka Roku 2015’’ oraz statuetkę ,,Diamentowy Czepek’’ 2016 roku.
W życiu prywatnych żona i mama dwójki dzieci.
Magister pielęgniarstwa. Specjalista w dziedzinie Pielęgniarstwa Geriatrycznego. Prowadzę indywidualną praktykę pielęgniarską w POZ. Ukończyłam studia podyplomowe z „Zarządzania w opiece zdrowotnej” oraz liczne kursy i szkolenia, m.in.: EKG, leczenie ran, ordynowanie leków oraz edukacja diabetologiczna. Poza zawodowo dużo podróżuje oraz uwielbiam kuchnie japońską.
Magister położnictwa, specjalista pielęgniarstwa ginekologicznego. Ukończone studia podyplomowe Politechnika Łódzka-Zarządzanie służbą zdrowia i techniki medyczne. Od 2015 roku prowadzę Indywidualną Praktykę Położnej POZ w ramach samodzielnego kontraktu z NFZ. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia, projekt, nie tylko w zakresie kompetencji położnej. Nie jestem stereotypowym przedstawicielem zawodu położnej, moja praca zawodowa i uczenie innych jest moją pasją. Nie ważne ile masz lat, gdy się uczysz, poznajesz coś nowego, masz pasję, to się nie starzejesz. Pamiętaj o tym!
Szymon Formela
Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego – mgr socjologii (2002) Wykładowca w Zakładzie Socjologii Medycyny i Patologii Społecznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (2004 - 2014) Specjalista w zakresie Socjologii Medycyny; Socjologii Bezpieczeństwa, oraz wybranych form socjoterapeutycznych i socjoedukacyjnych dedykowanych Personelowi Pielęgniarskiemu.
Zawodowo interesują mnie wszelkie możliwe rozwiązania oparte na wiedzy i faktach, które wspomagają Pielęgniarkę i Pielęgniarza w:
1 Ochronie własnego zdrowia i życia
2 Osiąganiu wyznaczonych sobie celów
3 Rozwiązywaniu konfliktów wewnętrznych będących skutkiem wykonywanej pracy
4 Pomagają Pielęgniarce/Pielęgniarzowi czuć się tak jak Ona sama chciałaby się czuć /On sam chciałby się czuć .
W roku 2001 ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe w Gdyni, następnie przez kolejne 18 lat pracowałam jako pielęgniarka w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku na Oddziale Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej. Byłam zarówno pielęgniarką odcinkową jak i opatrunkową. Jako pielęgniarka pracowałam też w Oddziale Neurologii 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Podczas pobytu na WAM w Łodzi odbyłam szkolenie wojskowe uzyskując specjalizację wojskową w dziedzinie chirurgii. W roku 2008 ukończyłam kurs specjalistyczny leczenia ran, stało się to moją pasją. W roku 2010 otworzyłam praktykę zajmującą się leczeniem ran trudno gojących. Od tego roku należę też do PTLR. Podczas studiów pomostowych w 2010/2011 roku na Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie obroniłam pracę licencjacką „Nowa generacja opatrunków” i uzyskałam tytuł licencjata pielęgniarstwa. W kolejnych latach ukończyłam liczne szkolenia specjalistyczne w zakresie szczepień ochronnych, wykonywania i interpretacji EKG, badań fizykalnych, RKO. W 2019 roku uzyskałam tytuł specjalisty pielęgniarstwa chirurgicznego. Od maja 2020 posiadam uprawnienia w zakresie ordynacji i kontynuacji recept i wniosków na wyroby medyczne. Na co dzień pracuję w przychodniach Carolina Medical Center i Swissmed w Gdańsku, jestem pielęgniarką zabiegową. Dodatkowo prowadzę własną specjalistyczną praktykę pielęgniarską. We wrześniu tego roku na mój wniosek została powołana pierwsza w Polsce Komisja Problemowa do spraw Recept przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, której jestem członkiem. Poza pracą zawodową działam od zawsze społecznie. Jestem członkiem Stowarzyszenia Grupa Ratownicza Alfa w Gdańsku. Założyłam również grupę „Medycy” działającą na Facebook, która podczas lock downu pomagała w dostępie do wiedzy, webinarów i nadal pozwala na wymianie doświadczeń. Udało mi się poprawić dostęp Pielęgniarek i Położnych do portalu personelu NFZ poprzez zgłoszenie niezgodności z Ustawą o Zawodach Pielęgniarek i Położnych. Zostały one usunięte, poprawiając dostęp dla naszej grupy zawodowej do systemów informatycznych NFZ.
W mojej pracy głównym celem jest nieść ulgę Pacjentom oraz pomagać im w powrocie do zdrowia. Opieram się na dowodach naukowych i stale pogłębiam moją wiedzę by opiekować się nimi jak najlepiej.
Ja, również będę prowadził zajęcia na szkoleniach organizowanych w tym ośrodku :-)
© All rights reserved